Bazı Internet Siteleri Kısıtlama Kararı Aldı

Bazı Internet Siteleri Kısıtlama Kararı Aldı

COVID-19 salgınından korunma önlemleri kapsamında evlerinde kalmak zorunda olan abonelerimizin internet ihtiyaçlarının her zamankinden daha önemli hale geldiğinin farkındayız. Bu bilinç ile bütün abonelerimizin arıza taleplerini daha kısa sürede cevaplayabilmek için azami gayret gösterdiğimizin bilinmesini isteriz.

Her ne kadar arıza oluşmaması için çok daha fazla gayret göstersek de yaşayabileceğiniz teknik aksaklıkları bize bildirmek için 0850 885 16 29 numaralı hattımızı kullanabileceğiniz gibi, yoğunluk yaşadığımız şu günlerde daha kısa zamanda arızanızı giderebilmemiz için Teknik Destek Talebi bağlantısını kullanarak arıza bildirimi yapmanızı tercih ederiz.

Ayrıca bütün Internet Servis Sağlayıcılarla birlikte iletişim kapasitemizi arttırmış olmamıza rağmen bazı internet sitelerinde yavaşlık şikayetleri baş göstermiştir. Altyapımız, mevcut trafik ve acil durum iletişim kanalı toplamından çok daha yüksek iletişimi kaldıracak şekilde güçlendirilmiştir. Bu nedenle münferit olarak bir internet sitesine erişimizin yavaşlaması için NAZNET kaynaklı bir altyapı sıkıntısı oluşması mümkün değildir.

Önümüzdeki günlerde muhtemel evden çıkma yasaklarının da etkisiyle bazı internet sitelerinde yoğunluk oluşabileceği ve bu sitelerin sunucularının bu yoğunluk nedeniyle daha geç veya yavaş cevap vermesi söz konusu olabilecektir. Hali hazırda Netflix ve YouTube bu konuda açıklamalar yapmış, daha fazla kişiye hizmet verebilmek için yayın kalitelerini ve bant genişliklerini kısıtlayacaklarını duyurmuşlardır. SputnikNews haberine göre online dizi ve film platformu Netflix, Avrupa’daki kullanıcılarına sunduğunu yayın hızında yüzde 25’lik bir yavaşlatmaya gideceğini açıkladı. Netflix’e benzer bir karar da video ve müzik platformu YouTube’dan geldi. Şirket, sadece birkaç kez kullanım konusunda zirveyi gördüklerini ancak yine de ‘sistem üzerindeki genel baskıyı azaltmak’ için akış kalitesini düşüreceklerini duyurdu. Benzer şekilde yoğun kullanım olan sosyal ağlar ve video izleme sitelerinde önlemler alınabileceği, erişimin kısmen yavaşlayabileceği tahmin edilmektedir.

Bu gibi durumlarda NAZNET olarak “her zaman sınırsız internet” sloganımıza bağlı kalarak siz değerli abonelerimize taahhüt ettiğimiz internet hizmetini herhangi bir kısıtlama olmadan sunmaya devam edeceğimizi, arıza durumlarında yaşanabilecek aksaklıkların en kısa zamanda ortadan kaldırılması için görevimizin başında olduğumuzu, abonelerimizin kontrolümüz dışında oluşan aksaklıklar konusunda sağ duyulu davranıp bizimle iletişim kanallarından iletişime geçerek sıkıntıları çözme yoluna gitmelerinin problemleri daha kısa zamanda ortadan kaldırılabileceğini bilmenizi isteriz.

Sağlıkla kalın, #evdekal ’ın

kaynak: SputnikNews