Facebook, WhatsApp ve Instagram Erişim Hatası

Bugün (3 Temmuz 2019) Türkiye Saati ile 17:00 itibariyle Facebook ve ilgili servislere platform API uç noktalarındaki performans düşüşü nedeniyle erişim sorunları yaşandığı rapor edilmeye başlanmıştı. Facebook ile birlikte Whatsapp ve Instagram uygulamalarında da sıkıntılar ve aksamalar olduğu rapor ediliyor. Şirketin konuyla ilgili henüz resmi bir açıklaması olmamakla birlikte geliştirici platformundaki bir destek talebine API uç noktalarının performansı ile ilgili sıkıntının araştırıldığı ve kısa bir sürede düzeltileceği şeklinde cevap verilmiş.

Benzer şekilde 1 Temmuz gecesi 23:00 itibariyle de 2 saatlik bir erişim sorununun rapor edildiği popüler sosyal medya sitesi Facebook’un kısa zaman içinde ard arda yaşanan aksaklıklarla ilgili reklam gelirlerinin belirgin şekilde düşme ihtimali üzerinde de duruluyor. 

NAZNET olarak abonelerimizin sıkça kullandığı internet servislerini yakından takip ediyor ve müşterilerimizin yaşayabilecekleri sıkıntılarla ilgili gerekli girişimleri yapıyoruz. Facebook, WhatsApp ve Instagram erişememe sorunu, NAZNET bağlantınızla ilgili olmadığından problem düzeltilene kadar cihazlarınızın ayarlarında değişiklik yapmamanızı rica ederiz. NAZNET Internet bağlantı problemlerinizle ilgili 0 850 885 16 29 numaraları müşteri hizmetleri telefonumuzdan teknik destek uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.