Internet Başvurusu Yapmak

internet başvurusu yapmak
Görselde belirtilen fiyat geçmiş bir tarih içindir ve artık geçerli değildir.

Internet başvurusu yapmak için ilk yapılması gereken şey hangi internet servis sağlayıcısını tercih edeceğinize karar vermektir. Türkiye’nin pek çok özel şirket tarafından karşılanan bu ihtiyacı farklı isteklere ve tercihlere göre şekillenebiliyor. Bu durumda da size uygun olan paketlerin ve tarifelerin yine size uygun olan fırsatlarla sunulması elzem bir hal alıyor. Aydın’da internet başvurusu yapmak için farklı alternatiflerle karşılaşmak mümkün olabiliyor. Bölge için özel olarak sunulan ve radyo frekanslarıyla bağlantı sağlayan avantajlı sağlayıcılar da var.

Fakat genel ölçekte baktığımız zaman standart bir servis sağlayıcısıyla internet bağlatmak istediğiniz zaman kuruma giderek başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmaksızın yalnızca kimliğinizle başvuru yapabiliyorsunuz. İlk adım bağlatacağınız adres için yapılacak olan altyapı sorgulaması oluyor.

Elbette ki her noktada aynı altyapının bulunmaması kaliteli ve standart bir bağlantı almanızı engelliyor. Örneğin farklı lokasyonda oturan bir tanıdığınızın çok memnun olduğu internet servis sağlayıcısı sizin kabusunuz olabiliyor. Aydın ev interneti bağlatabilmek için turistik noktalar başta olmak üzere pek çok sorunla karşılaşan insanlarla dolu. Taahhüt ve sözleşmede yer alan maddeler zaten pek çok kişiyi mutsuz edebiliyor. Buna ek olarak altyapı olmayan noktalar yüzünden internet bağlatamama gibi problemlerle karşılaşılabiliyor.

Teorik olarak 24 Mbps veya 48 Mbps hızlarla sunulan ev interneti paketleri çoğu kişi tarafından yetersiz bulunabiliyor. Altyapıdan kaynaklanan bu yetersizlik ise 16 Mbps olan hat hızını 7-8 Mbps dolaylarında görmenizi sağlıyor. Yine birkaç aylığına kullanmak istediğiniz ya da her gün kullanmadığınız bir internet hattına aylık sabit ücretle 24 ay taahhüt vermenin mantıksızlığını ayrıca değerlendirmek mümkün olabilir. O yüzden taahhütsüz internet paketleri sağlayan sağlayıcıların bir adım öne çıkabildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Videoyu oynat

Aydın'da Eve Internet Bağlatmak

aydın'da eve internet bağlatmak

Aydın eve internet bağlatma noktasında bazı özel sağlayıcılarla buluşmamızı sağlıyor. En büyük avantajları ise Aydın fiber internet kalitesinde bir hizmet sağlamalarıdır. Frekanslarla aktarılan internet bağlantısı sebebiyle altyapı problemi yaşanmadığı gibi evin veya işyerinin her noktasında sabit hızlarla internete bağlanabiliyorsunuz.

Tabi ki Aydın internet paketleri yine sizler için özel olarak sunuluyor. Farklı hızlar ve fiyatlar doğrultusunda tercihinizi yapabiliyorsunuz. Avantajlı bir internet bağlantısı için ilk adım kotasız ve adil kullanım noktası olmayan bir paket seçmekten geçiyor. Hız ilk etapta baş döndürücü bir etki yaratıyor olabilir. 100 Mbps bir hıza sahip olsanız bile 100 GB adil kullanım noktasından sonra bu hızın 16 Mbps hıza düşüyor olması hiçbir avantaja sahip olmadığınızı gösterecektir.

Bazı internet paketleri ise daha cüzi fiyatlarla sunulmasına rağmen kota ile bizlere aktarılıyor. Burada da genel olarak yüksek hızlar söz konusu olmasına karşın belirli bir kota aşıldıktan sonra bağlantı kullanılamıyor. Yani ilk etapta internet bağlatmak için doğru tercih yaptığınızı zannetseniz bile bunun aslında doğru bir adım olmadığını anlayabiliyorsunuz.

Alternatif olarak radyo frekansı metodunu kullanarak kotasız, taahhütsüz ve yüksek hızlı internet bağlantısı sunan servis sağlayıcılarına başvuru yapabilirsiniz. Internet başvurusu yaparken hızlı bir şekilde aktivasyon işlemi tamamlanacağı için saatler içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Hatta bazı paketler için kullandığın kadar öde mantığıyla oluşturulmuş sistemler mevcut.

Aydın internet fiyatları için avantajlara yönelik bir karşılaştırma yapıldığında bunun gerçekten önemli olduğunu söyleyebiliriz. Ekstra bir ödeme olmadığı gibi günlerce süren nakil ya da aktivasyon süresiyle uğraşmıyorsunuz. Taahhüt olmadığı için memnun kalmadığınız an itibariyle iptal ederek bağlantınızı farklı bir sağlayıcıya taşıyabiliyorsunuz. Her halükarda Aydın’da en iyi internet paketlerini kullanma özgürlüğüne kavuşuyorsunuz.


1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren tüm abonelerimiz için geçerli olmak üzere tarife ücretlerimiz değişmiş olacaktır.

Mevcut abonelerimiz fiyat güncellemesi ile ilgili olarak kayıtlı cep telefonu numaralarına gönderilen kısa mesaj ile bilgilendirilmişlerdir.

Konuyla ilgili duyuruyu okumak için lütfen buraya tıklayın.